דף הבית חברי האיגוד שירות ואירועים הפורומים לוחות צור קשר
שם משתמשסיסמה
הכנס
הצטרף
לבחור תאריך לחתונה ? מי אמר שזה פשוט ?
6/18/2010 6:00:00 AM

כן זה ממש ממש לא פשוט. זוגות רבים לפני מסיבת הכלולות עוד אפופים סביב אופוריית הצעת הנישואין והם בתוך סיחרור חושים והתלהבות מה שבמקרים לא מעטים יוצר תחושה שהכל, אבל הכל, הולך להיות פשוט. אז זהו שלא.

בחירת תאריך לחתונה תלוי בהרבה מאוד גורמים וחלקם הגדול, יותר נכון רובם, אינם תלויים בזוג עצמו.

נתחיל עם הדברים הידועים מפני שעליהם יש מספיק הזהרות מכל מיני כיוונים כמו שכל ימי החגים, ספירת העומר, בין המצרים, ימי תשעה באב, מוצא"שים, בכל אלה לא ממש ניתן לחגוג את ערב הכלולות, מה לעשות ? אם בוחרים בחתונה דתית אז צריך להתביית סביב תאריכים שהרבנות מותירה להינשא בהם.
יש זוגות שבוחרים את יום ההולדת של הכלה ואו של החתן כיום מתאים . על זה אפשר לומר- חיסכון אמיתי. תחשבו על זה שיום הנישואים מצטלב עם יום ההולדת . לא רומנטי ? רומנטי ועוד איך אבל, חוסכים מתנות בגדול.
בדקו טוב את תאריך המיועד. ייתכן מאוד שבאותו יום נערך משחק חשוב מאוד של מכבי ביורוליג ואו נבחרת ישראל משחקת מול ברזיל.... בעיה. למה לעשות לאורחים שלי רע על הנשמה...למה ?
חשוב מאוד לברר עם חברים קרובים שאף אחד מהם לא טס להודו או לאנטליה דווקא באותו שבוע. לא הייתי אומר שזה מה שיעצור את ערב הכלולות אבל , אתם יודעים, מה לא עושים בשביל חברים.. כמעט הכל.
אם אתם מזמינים אורחים מחו"ל ואו שהם צריכים להגיע רצוי מאוד שלא יצאו לטיסה באותו יום כי מי יכול לדעת היום עם לוח הזמנים של חברות התעופה .... שייקחו תמיד יום יומיים ספר קודם.
כבר ראיתי זוגות שהחליטו על תאריך בדיוק באותו תאריך שהם נפגשו ואו שיצאו לדייט הראשון . בדקו בצורה עדינה שאף אחד מקרובי המשפחה ואו החברים לא מתחתן לכם דווקא יום לפני ...ממש באסה רצינית תארו לעצמכם שיש לכם את אותם מוזמנים... 
אבל השוס... של הימים והתקופה האחרונה הוא נומרולוגיה. כאן זה מצריך השקעה שנעה בין 200 ל - 500 ₪. צריך וחייבים לקבוע תור כמה ימים ואף שבועות קודם, תלוי עד כמה האיש מבוקש, והולכים לשמוע לעצתו של מי שקורא ומנתח מועדים על פי תאריכי ושעת לידה . מסתבר , על פי תורת הנומרולוגיה שלכל מספר קיימת תיאוריה שלמה ואם כל כך רוצים להשקיע אז נפרשת אף מפה נומרולוגית מפורטת.
מול הנהירה לכיוון הנומרולוגיה יש כאלה שמנסים את מזלם באמצעות הקבלה. שם זה קצת יותר מסובך משום שהדברים הנאמרים, לזוגות לפני קביעת התאריך, מקבלים נופך של מסתורין והילת קדושה. לרוב תאריך שנבחר באמצעות הקבלה אין לשנות וזה יכול בהחלט ליצור בעיות משפחתיות מסוג שלא הכרתם.
גם כאן, כמו בדוגמא הקודמת, יש לקבוע תור מראש ולעיתים להפעיל קשרים מסתוריים עם גורמים מקורבים רק כדי שהרב יאות לקבל אתכם לפגישה.
עונות השנה : בשנה בת 365 ימים לא נשארו כל כך אופציות, אם הורדנו את כל ימי השבת ( ואולי גם את יום שישי ) את כל ערבי החג והחגים, ימי הזיכרון והצום, ספירת העומר ותשעה באב, ימי חול המועד ועוד סתם ימים שאסור, נותרו לנו משהו סביב מאה חמישים ימי פעילות כשרים לחתונות. אותם ימים מתחלקים בין עונת החורף לקיץ כשישנה העדפה די ברורה לימי הקיץ הלוהטים. בעונה זו גם המחירים עולים בהתאם ובתקופה זו נדיר למצוא מבצעים במחיר סביר. קיץ חם ? גם המחירים. האמת שיש לקיץ אווירת נשפים יותר מאשר בחורף ואין צורך להתקשר לחזאי התורן כדי לברר את מזג האוויר. קיץ זה כיף יקר כבר אמרנו.
לעומת זו בחורף כולם באטרף של מבצעים והוזלות. לאחרונה, בשל גידול הולך וגדל תאריכי חורף, מחירי החורף לא רחוקים ממחירי הקיץ. רוב הגנים היום מקורים ובעלי מבנה עץ וזכוכית ממוזגים, רק שאת החופה לא עושים תחת כיפת השמים. מחירי החורף מזכירים לי במעט את מחירי הסולר. כל עוד לא היה ביקוש היסטרי לנוזל הזה, שהיה בעבר שמור רק לאוטובוסים ומוניות, מחירו היה כמעט מחצית ממחיר הדלק . ראו לאן זה הגיע היום. כך יקרה לדעתי גם עם מחירי החורף בשנים הקרובות. לא יהיה הבדל. ועד אז נצלו את המחירים הנוחים. ואם ירד גשם ? שירד, מה כבר יכול להיות. כמעט ולכל גן ואולם מכובדים יש גנרטור חירום לשעת הפסקות חשמל.  

ולסיום יש את כל אלה שממש לא בקטע והולכים על פי מה שפנוי בגן ואו באולם. פשוט, קצר, חסכוני.      

תגובות גולשים
עליך להרשם למערכת בכדי להוסיף תגובות

לא נכתבו תגובות

אודות האיגוד  |   תנאי שימוש  |   הצהרת פרטיות  |   טפסי הצטרפות לאיגוד  |   שאלות נפוצות  |   הפוך לדף הבית